„Rodzina ma głos!” – znamy kolejnych prorodzinnych kandydatów z północno-wschodniej Polski
23.10.2014

Na konferencji prasowej w Ełku wręczono blisko 40 osobom Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie.

W Ełku odbyło się kolejne regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”. Wydarzenie to było okazją do wręczenia Certyfikatów Kandydatom Przyjaznym Rodzinie. Otrzymało je blisko 40 osób. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Lista kandydatów prorodzinnych jest dostępna na stronie kampanii www.rodzinamaglos.pl i na bieżąco aktualizowana. 

Kampania „Rodzina ma głos!” po raz drugi zawitała do północno-wschodniej Polski. W ubiegłym tygodniu w Olsztynie Certyfikat otrzymało 40 osób. Teraz równie liczna grupa kandydatów z Ełku oraz okolicznych powiatów mazurskich i suwalskich zadeklarowała przestrzeganie Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Wśród certyfikowanych kandydatów znajdują się:

  • Tomasz Andrukiewicz – prezydent Ełku starający się o reelekcję (KWW Dobro Wspólne),
  • Karol Marchel – kandydat na radnego Ełku (PiS),
  • Antoni Polkowski – wójt gminy Ełk starający się o reelekcję (KWW Antoni Polkowski),
  • Grzegorz Kłoczko – kandydat na burmistrza Olecka (KWW Dobro Wspólne),
  • Wojciech Walulik – kandydat na burmistrza Augustowa (KWW Nasze Miasto),

Janusz Prucnal, pełnomocnik wojewódzki kampanii społecznej, tak mówi o jej istocie: Jestem przekonany, że kampania samorządowa „Rodzina ma głos!" może wpłynąć na jakość działań w zakresie wspierania rodziny na poziomie samorządów. Można to osiągnąć wskazując wyborcom, dla których ważne są te wartości, kandydatów, którzy zdecydowali się zaakceptować i w przyszłej działalności realizować zasady określone w opracowanym przez Centrum Życia i Rodziny Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

 


powrót do aktualności