„Rodzina ma głos!” w Olsztynie
17.10.2014

W poniedziałek, 13 października,  Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny gościło w Olsztynie. Podczas regionalnego spotkania poświęconego kampanii „Rodzina ma głos!” zostały wręczone Certyfikaty Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Otrzymało je blisko 40 osób, które zadeklarowały, że w przypadku objęcia mandatu będą z pełnym zaangażowaniem służyć społeczności lokalnej. Uroczystość uświetnił zespół Anette Music.

Do grona certyfikowanych z województwa warmińsko - mazurskiego należą między innymi:

  • prof. Michał Wojciechowski – kandydat do Sejmiku Wojewódzkiego,
  • Halina Chorążewicz – kandydatka do Rady Powiatu w Szczytnie, 
  • Piotr Lisiecki – kandydat do Sejmiku Wojewódzkiego,
  • Arkadiusz Przegrocki – kandydat do Rady Miasta Olsztyn.

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie zdaniem Jacka Sapy - prezesa Centrum Życia i Rodziny -  to nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim zobowiązanie: - Certyfikat niesie za sobą odpowiedzialność związaną z uczciwą pracą na rzecz wspólnoty lokalnej oraz z poszanowaniem wartości przekazywanych nam przez naszych przodków. Jest on jednocześnie świadectwem zaufania, danym certyfikowanemu kandydatowi. Głos oddany na taką osobę podczas listopadowych wyborów samorządowych, będzie najlepszym głosem! – przekonywał Sapa. 

W kampanii „Rodzina ma głos!” przynależność partyjna nie ma znaczenia. - Nie chodzi o to, żeby głosować na jakieś konkretne partie czy liderów poszczególnych list, ale by wybierać ludzi, którzy mają zasady, niezależnie od tego, z jakiej listy partyjnej startują – wyjaśnił Janusz Prucnal, pełnomocnik województwa warmińsko-mazurskiego.

Jeden z organizatorów Marszu dla Życia i Rodziny w Olsztynie, Sławomir Kalinowski, apelował: - 16 listopada zagłosujmy tak, byśmy mieli powód do dumy z osób, które wybierzemy! 


powrót do aktualności