We Wrocławiu i Opolu poznano pierwszych certyfikowanych kandydatów
08.10.2014

8 październiku 2014 r. odbyły się pierwsze spotkania regionalne kampanii „Rodzina ma głos!”, na których wręczono pierwsze Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie.

Na zorganizowanych lokalnych spotkaniach zaprezentowano ideę kampanii, którą jest zachęcenie Polaków do pójścia na wybory i oddanie świadomego głosu na kandydatów przyjaznych rodzinie oraz promocję działań samorządu sprzyjających jej dobru. Ponadto pierwsi kandydaci podpisali deklarację realizacji założeń Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. 

We Wrocławiu Certyfikat otrzymali między innymi:

  • Jerzy Skoczylas (PO) – kandydat do Rady Miejskiej Wrocławia
  • Robert Mauer (KNP) – kandydat na Prezydenta Wrocławia
  • Wojciech Murdzek (KWW Wojciecha Murdzka) – kandydat na Prezydenta Świdnicy
  • Paweł Hreniak (PiS) – kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Natomiast w Opolu przyznano Certyfikat m.in. następującym kandydatom:

  • Marcin Ociepa – kandydat na Prezydenta Opola, 
  • Jacek Chwalenia - kandydat na Burmistrza Nysy, 
  • Jerzy Wrębiak - kandydat na Burmistrza Brzegu, 
  • Sebastian Baca – kandydat na Wójta Branic

Każdy certyfikowany kandydat zobowiązuje się do przestrzegania zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Kampania wspiera kandydatów na samorządowców, dla których najważniejsze jest dobro rodziny, będącej fundamentem społeczności lokalnej. Nie ma znaczenia przynależność partyjna czy jej brak.

Po wyborach nastąpi monitorowanie samorządowców z Certyfikatem i ocena ich działań. Oznacza to, że podjęcie zobowiązań, wynikających z Dekalogu, nie jest tylko obietnicą, ale będzie weryfikowane po wyborach.

Przy okazji prezentacji pierwszych certyfikowanych, organizatorzy akcji „Rodzina ma głos!” wskazują na dobre rozwiązania z punktu widzenia lokalnych społeczności. Przykładami są: wyróżniona Tulipanem Narodowego Dnia Życia inicjatywa kulturalna „Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato”, zorganizowana przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, dobrze wdrożona karta rodziny lub odpowiednio wykorzystany bon oświatowy.

Do końca października br. w całej Polsce będą odbywać się regionalne spotkania, na których będą ogłaszani kolejni kandydaci z Certyfikatem. Cały czas będzie trwał proces przyznawania Certyfikatów. Pełna lista certyfikowanych zostanie udostępniona na stronie www.rodzinamaglos.pl i będzie systematycznie uzupełniana.

 


powrót do aktualności