Start akcji 29.09 – konferencja prasowa
29.09.2014

Kampania społeczna „Rodzina ma głos!” ruszyła 29 września br.

Na początku zorganizowano konferencję prasową, na której organizatorzy Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przedstawili cele i założenia akcji.

„Rodzina ma głos!” to ogólnopolska akcja społeczna. Inicjatorem akcji jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, w program zaangażowanych jest kilkudziesięciu pełnomocników regionalnych oraz środowiska z ponad 120 miast Polski. Akcja ma zachęcić do pójścia na wybory samorządowe w listopadzie 2014 roku, oraz do świadomego wyboru kandydatów, którzy są przyjaźni rodzinie.

Kampania społeczna „Rodzina ma głos! jest oddolną inicjatywą społeczną, która ma:

  • zachęcić do głosowania podczas listopadowych wyborów samorządowych;
  • pomóc wyborcom w świadomym wyborze kandydatów przyjaznych rodzinie – Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie;
  • promować działania samorządowe sprzyjające dobru rodziny – Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Kampania wspiera kandydatów na samorządowców, dla których najważniejsze jest dobro rodziny, będącej fundamentem społeczności lokalnej. Nie ma znaczenia przynależność partyjna czy jej brak.

Rodzina jest najważniejszą wartością dla większości Polaków. Samorządy dysponują środkami i narzędziami, aby wspierać rodziny w ich lokalnych środowiskach. Dlatego świadomy wybór samorządowców przyjaznych rodzinie jest kluczowy dla ich przyszłego bezpieczeństwa, jakości życia i możliwości rozwoju.

W październiku br. w całej Polsce odbędą się regionalne spotkania, na których wręczone zostaną Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie.


powrót do aktualności