Nowi certyfikowani kandydaci prorodzinni na Lubelszczyźnie
25.11.2014

Przed drugą turą wyborów samorządowych na burmistrzów i wójtów na Lubelszczyźnie przedstawiciele organizatorów akcji „Rodzina ma głos!” wręczyli kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Jest to kontynuacja ogólnopolskiej kampanii, zachęcającej do świadomego oddania głosu w tych wyborach. 

W Lubelskim przedstawiciele Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny wręczyli kolejne certyfikaty dla kandydatów, biorących udział w drugiej turze wyborów samorządowych. Wszyscy zdeklarowali się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Wśród nowo certyfikowanych są: 

• Jarosław Żaczek – kandydat na burmistrza Ryk,

• Jerzy Rębek – kandydat na burmistrza Radzynia Podlaskiego,

• Wiesław Holaczuk – kandydat na burmistrza Włodawy.

Pełna lista certyfikowanych kandydatów dostępna jest na stronie: http://www.rodzinamaglos.pl/kandydaci_wszyscy.html

Paweł Kwaśniak z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, podkreśla wagę kontynuowania certyfikacji nowych kandydatów: Staramy się cały czas wskazywać wyborcom kandydatów, którzy podpisując Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie, zadeklarowali troskę o wartości rodzinne. Dlatego można im zaufać i oddać na nich głos w drugiej turze wyborów. W wielu miastach nadal czekamy na rozstrzygnięcie wyborów na najważniejsze funkcje samorządowe w danych miejscowościach: prezydentów, burmistrzów i wójtów. Nadal można wybrać lepszą przyszłość dla naszych „małych ojczyzn”, gdzie polskie rodziny będą miały zapewniony dobrobyt i nie będą atakowane ideologiczne.

Co po wyborach?

Kampania „Rodzina ma głos!” nie kończy się na samych wyborach. Wraz z ogłoszeniem wszystkich oficjalnych wyników będzie wiadomo ilu jest samorządowców przyjaznych rodzinie i rozpocznie się czteroletni okres ich monitoringu. Środowiska lokalne będą mogły nawiązać ściślejszą współpracę z prorodzinnymi kandydatami i wspomóc ich w realizowaniu Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. 

 


powrót do aktualności