Krawczyk, Lorenc i prof. Żaryn zachęcają do oddania głosu na prorodzinnych kandydatów
13.11.2014

Znani artyści i naukowcy zachęcają do pójścia 16 listopada na wybory samorządowe i oddania świadomego głosu na kandydatów prorodzinnych. Kampanię „Rodzina ma głos!” wsparli między innymi prof. Jan Żaryn, prof. Aleksander Stępkowski, prof. Bogdan Chazan, Michał Lorenc, Jerzy Zelnik, Krzysztof Krawczyk oraz Natalia Niemen.

Kampania „Rodzina ma głos!” wchodzi w kulminacyjną fazę. W ciągu ostatniego miesiąca przedstawiciele Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życie i Rodziny wzięli udział w ponad 20 spotkaniach regionalnych, podczas których przyznali około 900 Certyfikatów Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Akcję wsparli znani artyści i naukowcy, dla których ważne są wartości rodzinne:

  • Krzysztof Krawczyk – piosenkarz – przypomniał, że Polska powinna być silna rodziną, a to zależy tylko od nas.
  • Michał Lorenc – kompozytor – zachęca, by iść pod prąd i zagłosować na sprawdzonych, prorodzinnych kandydatów.
  • Jan Pospieszalski - muzyk, publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych – przypomniał, że aktywność samorządu to nie tylko przysłowiowa dziura w jezdni i jej załatanie. Aktywność samorządu to także sfery, które należą do tak zwanego konfliktu światopoglądowego.
  • prof. Jan Żaryn – historyk – przypomniał, że już wkrótce, rodzina będzie miała bardzo ważny głos w przestrzeni publicznej. To szansa by polskie rodziny wybrały swoich reprezentantów.
  • Natalia Niemen – piosenkarka – podkreśliła wagę zasad w codziennym życiu.
  • Jerzy Zelnik – aktor – stwierdził, że właśnie w rodzinie jest szansa ocalić wartości.
  • prof. Bogdan Chazan – lekarz - przypomniał rolę samorządu jako zarządcy szpitalami. To właśnie od samorządowców zależy, kto będzie kierował szpitalami, czy będzie chronione w nich życie od poczęcia i czy lekarze nie będą zmuszani do podejmowania decyzji wbrew swojemu sumieniu.
  • dr hab. Aleksander Stępkowski – prawnik, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – stwierdził, że rodzina jest obecnie największą ofiarą polityki. Dlatego trzeba zadbać o to, by 16 listopada wybrać kandydatów, którzy nie tylko nie będą szkodzić rodzinie, ale upominać się o jej prawa.
  • Paweł Zuchniewicz - dziennikarz, autor książek, dźwiękowych reportaży i słuchowisk poświęconych Papieżowi Janowi Pawłowi II – przypomniał, że do zwycięstwa zła wystarczy tylko bierność dobrych ludzi. Dlatego Polacy powinni iść na wybory i głosować na tych, którym sprawy rodziny są drogie.

Wypowiedzi wspierających kampanię będzie obejrzeć i wysłuchać na kanale YouTube – Rodzina ma głos: www.youtube.com/channel/UCg14dsR72Jcd4da6LTh0cww

Wszyscy podkreślają potrzebę zmian i postawienia na wartości prorodzinne oraz wpływ samorządu na nasze codzienne życie. Pamiętajmy, że również od naszego głosu będzie zależała przyszłość naszych rodzin. Dlatego zachęcam do głosowania  na kandydatów z Certyfikatem Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Można ich znaleźć na stronie internetowej www.rodzinamaglos.pl.  16 listopada idźmy na wybory! Wybierzmy tych, którzy zasługują na miano naszych reprezentantów w samorządzie. Pamiętajmy, że rodzina ma głos! – podsumowuje Anna Borkowska-Kniołek – rzecznik Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Jaki jest cel kampanii?

Kampania „Rodzina ma głos!”, ma zachęcić Polaków do świadomego oddania głosu, podczas listopadowych wyborów samorządowych, na kandydatów, którzy z pełnym zaangażowaniem będą pracować na rzecz rodzin, przestrzegając zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Funkcją tego dokumentu jest wskazanie przyszłym samorządowcom kierunku sprawowania władzy, pomoc wyborcom we właściwym wyborze kandydatów oraz informacja dla nich, czego w przyszłości mogą i powinni oczekiwać od swoich reprezentantów. 

Jak to wygląda w praktyce?

Kandydaci wybierani są przez pełnomocników i środowiska lokalne, które już wcześniej angażowały się w Marsze dla Życia i Rodziny organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w ponad 120 miastach. Działania kandydatów wybranych na samorządowców będą monitorowane po wyborach. Akcja jest kampanią społeczną, angażującą zwykłych obywateli, czyniąc ich stróżami poczynań w ich własnych wspólnotach lokalnych. 

Dlaczego rodzina?

Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem wychowywania dzieci, ponieważ w niej dziecko nabywa pierwsze umiejętności i uczy się postaw życiowych opartych na wartościach. Rodzina jest oparciem dla jej członków i tym samym gwarancją ładu społecznego. Dlatego tak ważne jest, by miała odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne, zapewniające jej normalną egzystencję oraz służące jej rozwojowi. 

„Rodzina ma głos!” 


powrót do aktualności