Drugie spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!” na Ziemi Lubuskiej
30.10.2014

W Gorzowie Wielkopolskim odbyło się już drugie w województwie lubuskim, regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”. Podczas uroczystej gali wręczono kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Tym razem wyróżnienie otrzymało 25 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych.

30 października br. w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się kolejne spotkanie regionalne kampanii „Rodzina ma głos!” – drugie na Ziemi Lubuskiej. Podczas niego przedstawiona została geneza, idea i założenia kampanii oraz przyznano kolejnym prorodzinnym kandydatom na samorządowców z Ziemi Lubuskiej Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Do wyróżnionych osób należą między innymi:

  • Maciej Szykuła – wicemarszałek województwa kandydujący na prezydenta Gorzowa Wlkp. (KW PSL),
  • Ireneusz Madej – kandydat na prezydenta Gorzowa Wlkp. (KWW Solidarność i Madej),
  • Jacek Guzikowski – kandydat Prawicy RP do sejmiku wojewódzkiego (KW PiS),
  • Elżbieta Płonka – kandydatka do sejmiku wojewódzkiego (KW PiS),
  • Marek Bożek – kandydat na radnego powiatu gorzowskiego (KW PiS),
  • Leszek Ryba – kandydat na radnego Gorzowa Wlkp.(KW PO),
  • Zygmunt Baś – kandydat na radnego Gorzowa Wlkp. (KW PSL).

W Ziemi Lubuskiej przyznano łącznie ponad 70 Certyfikatów kandydatom z różnych komitetów wyborczych, których łączy troska o polską rodzinę i jej dobrobyt.

Jacek Sapa z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przedstawił cele akcji: Kampania „Rodzina ma głos!”, przede wszystkim ma zachęcić Polaków do pójścia 16 listopada na wybory i oddania świadomie głosu na prorodzinnych kandydatów. W tym mają pomóc Certyfikaty, które zobowiązują kandydatów do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Po wyborach będziemy wspierali wybranych certyfikowanych samorządowców i monitorowali czy swoimi działaniami, decyzjami spełniają zapisy Dekalogu. Wszystkie kwestie, które dotyczą edukacji, bezpieczeństwa, zdrowia, kultury, pomocy społecznej, oraz wpływające na dobrobyt rodzin, w dużej mierze zależą od tego co dzieje się w samorządach.”

W uroczystości udział wziął również były Marszałek Sejmu, a obecnie eurodeputowany Marek Jurek, który z uznaniem odniósł się do kampanii „Rodzina ma głos!”: - Gratuluję wszystkim państwu, którzy te certyfikaty otrzymali. Gratuluję oczywiście organizatorom tej akcji. (…) Przede wszystkim cieszę się z tego, że to się dzieje w moim rodzinnym mieście. Gorzów ma szansę dostać radnych, którzy już dzisiaj, niezależnie od różnic politycznych, zadeklarowali zgodę wokół tych wartości, które państwo swoimi podpisami potwierdzili.

Kandydat na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego – Ireneusz Madej tak mówi o wartościach rodzinnych: Chciałabym podziękować za to, że mogę dziś odebrać ten certyfikat i w imieniu nas wszystkich, uważam (...), że to jest ogromny zaszczyt, że możemy tym certyfikatem się posługiwać. Rodzina jest najważniejsza i rodzina ma głos, to na pewno. (...) Powiem taką jedną anegdotę. (...) Kiedy przestałem być wicewojewodą, starałem się o pracę w dużej firmie i zadano mi pytanie: Co dla Ciebie jest najważniejsze? Ja powiedziałem oczywiście - rodzina, a potem dopiero firma. I tym wygrałem, bo rodzina to jest kapitał, rodzina to jest to, o czym wszyscy powinniśmy pamiętać, bo bez rodziny nie będzie rozwoju Polski, nie będzie nas. A my wszyscy jesteśmy wielką rodziną i na pewno to, że jesteśmy tu razem, to pokazuje, że mimo różnic politycznych, to jest dobro największe i najważniejsze. 

Wicemarszałek województwa, Maciej Szykuła dodaje podziękowania: - Chciałabym serdecznie również podziękować za to wyróżnienie dla mnie, jakim jest certyfikat, który miałem przyjemność podpisać. Tak jak Ireneusz mówił, jesteśmy kandydatami na urząd prezydenta, jesteśmy przyjaciółmi od 20 lat prawie, 30 lat pracy w oświacie, praca w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 4 lata w samorządzie województwa, gdzie moją odpowiedzialnością były sprawy społeczne - absolutnie przekonują mnie do (...) Dekalogu.

 


powrót do aktualności