To jeszcze nie koniec wyborów – sprawdź czy w Twojej miejscowości nie ma drugiej tury – możesz jeszcze raz oddać głos na Kandydata Przyjaznego Rodzinie.
17.11.2014

W niedzielę, 16 listopada, miały miejsce wybory samorządowe. Polacy zdecydowali o tym, kto będzie sprawował władzę w jednostkach samorządu terytorialnego przez najbliższe cztery lata. Według jeszcze nieoficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, głos oddało nieco ponad 47 proc. uprawnionych do głosowania. W wielu miastach i miejscowościach odbędzie się druga tura wyborów o najwyższe urzędy.

Dla większości samorządowców i wyborców to już koniec emocji wyborczych. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że jeszcze w wielu miastach i miejscowościach obędą się drugie tury głosowań o najwyższe urzędy: prezydentów, burmistrzów czy wójtów, w których będzie można jeszcze raz zagłosować na certyfikowanych kandydatów prorodzinnych. 30 listopada br. znowu będzie można oddać świadomy głos na kandydatów przyjaznych rodzinie.

Czekając na oficjalne wyniki, przypominamy, że akcja „Rodzina ma głos!” nie kończy się na samych wyborach. Wraz z ogłoszeniem wyników dowiemy się, ilu mamy samorządowców przyjaznych rodzinie i rozpocznie się czteroletni okres ich monitoringu. Środowiska lokalne będą mogły nawiązać ściślejszą współpracę z prorodzinnymi kandydatami i wspomóc ich w realizowaniu Dekalogu Samorządowca. 

 


powrót do aktualności