„Rodzina ma głos!” przywitała do województwa podlaskiego
29.10.2014

29 października br. przedstawiciele Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny odwiedzili Białystok i Suwałki, gdzie wręczyli kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. 

W Białymstoku Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny uczestniczył w konferencji „BIAŁYSTOK RODZINIE - WSPÓLNA TROSKA”, która odbyła się pod patronatem prezydenta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego. W przerwie konferencji na specjalnym spotkaniu prasowym w ramach kampanii „Rodzina ma głos!” prezydent Truskolaski, starający się o reelekcję, oficjalnie otrzymał Certyfikat, który zobowiązuje go do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. 

Prezydent Tadeusz Truskolaski tak mówi o pracy samorządowej: w swoich działaniach, szczególnie w sferze społecznej, opieramy się na wartościach, na których zbudowana została cywilizacja europejska, czyli na wartościach chrześcijańskich. Inwestycja w białostocką rodzinę to inwestycja w przyszłość i rozwój naszego miasta. Dlatego też na kolejne lata planujemy kolejne działania, których celem jest wzmocnienie rodziny i stworzenie jak najlepszych warunków do życia w naszym mieście.

Przedstawiciel organizatorów akcji Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przybliżył założenia akcji: Nasza kampania ma na celu zachęcenie obywateli do pójścia na wybory i zagłosowania na kandydatów przyjaznych rodzinie. Jakże ważne jest, by samorządowcy dbali o dobro rodziny, a wyborcy zrozumieli, że ich głos w listopadowych wyborach samorządowych jest na wagę złota. Od tego czy pójdą na wybory i na kogo zagłosują zależy, jak będzie im się żyło na ich własnym podwórku.

Ponadto w Białymstoku Certyfikat otrzymała Justyna Żalek, kandydatka do sejmiku wojewódzkiego (KW PiS). 

Ze stolicy Podlasia ekipa kampanii „Rodzina ma głos!” ruszyła na Suwalszczyznę, gdzie odbyła się suwalska gala akcji. Spotkania odbyło się wieczorem w Suwałkach, gdzie dołączyli następni kandydaci, dla których ważna jest polska rodzina i jej dobro. Wśród certyfikowanych kandydatów  znajdują się:

• Grzegorz Gorlo – kandydat na prezydenta Suwałk (KW PiS)

• Wojciech Pająk – kandydat na radnego Suwałk (KWW z Renkiewiczem dla Suwałk),

• Małgorzata Kopiczko – kandydatka na radną powiatu ełckiego (KWW Dobro Wspólne),

• Leszek Dec – kandydat z Suwałk do sejmiku wojewódzkiego (KW PiS),

• Edward Wasilewski – kandydat z Suwałk do sejmiku wojewódzkiego (KW Wspólnota Patriotyzm Solidarność).

Na suwalski spotkaniu Certyfikat otrzymało blisko 20 osób. Pełna lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl.

 


powrót do aktualności