Koszalin był dziesiątym miastem na mapie kampanii „Rodzina ma głos!”
27.10.2014

W Koszalinie 27 października odbyło się dziesiąte spotkanie, na którym wręczono Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Wyróżnienie odebrało ponad 30 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. 

Kolejne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!” odbyło się w Koszalinie. Wartości związane z rodziną są ponad podziałami politycznymi, o czym świadczą certyfikowani kandydaci z różnych komitetów wyborczych, a wszyscy zgodnie podpisali Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Prorodzinne certyfikaty na spotkaniu otrzymało ponad 30 osób, między innymi:

  • Krzysztof Nieckarz – kandydat na radnego do sejmiku woj. (KW PiS),
  • Joanna Dworczyk – kandydat na radnego Koszalina (KWW Lepszy Koszalin),
  • Piotr Jedliński – prezydent Koszalina, ubiegający się o reelekcję (KW PO),
  • Jerzy Goszczyński – kandydat na burmistrza Wałcza (KW PO),
  • Piotr Pasikowski – kandydat na prezydenta Kołobrzegu (KWW Piotra Pasikowskiego),
  • Kazimierz Lechocki – kandydat na wójta Świdwina (KWW Kazimierz Lechockiego),
  • Edyta Wieleba-Matyśniak – kandydatka do Rady Gminy Szczecinek (KW Porozumienie Samorządowe),
  • Grzegorz Burcza – kandydat na burmistrza Gryfic (KW PiS).

Grzegorz Jabłoński, pełnomocnik kampanii z Pomorza podsumowuje dotychczasowy przebieg akcji: Kampania „Rodzina ma głos!” jest w toku. Dociera do mnie wiele pozytywnych sygnałów ze strony wyborców i kandydatów. Kandydaci do samorządów woj. zachodniopomorskiego wykazali wielkie zainteresowanie Certyfikatem Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Po zapoznaniu z Dekalogiem Samorządowca deklarują podjęcie działań na rzecz umocnienia rodziny po objęciu mandatu.

Kandydaci otwarcie przyjmują monitoring społeczny po wyborach, stwierdza Jabłoński: Kandydaci wyrażają gotowość do poddania się takiemu monitoringowi ponieważ, jak twierdzą, wspieranie instytucji małżeństwa, wspieranie nauczycieli i wychowawców, edukacja, zasady finansowania potrzeb wspólnoty lokalnej, czy promowanie tradycji i historii są obszarami, za które jako samorządowcy będą odpowiedzialni podczas najbliższej kadencji. Są gotowi do podjęcia tej odpowiedzialności i otwarci na współpracę z organizacjami pozarządowymi.

W sumie w województwie zachodniopomorskim jest już ponad 50 prorodzinnych kandydatów z Certyfikatem. Pełna lista certyfikowanych jest dostępna na stronie: http://www.rodzinamaglos.pl/twoi_kandydaci.html 

 


powrót do aktualności