Kampania „Rodzina ma głos!” zawitała do południowej części Ziemi Lubuskiej
24.10.2014

W Zielonej Górze odbyło się już ósme regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”, podczas którego miało miejsce uroczyste wręczenie Certyfikatów Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Wyróżnienie otrzymało blisko 20 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Lista kandydatów prorodzinnych jest dostępna na stronie kampanii www.rodzinamaglos.pl i na bieżąco aktualizowana. 

Znamy już coraz więcej kandydatów, którzy podpisali Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Ósme spotkanie regionalne kampanii „Rodzina ma głos!” odbyło się 24 października br. w Zielonej Górze. Była to okazja do przyznania kandydatów na samorządowców z regionu Certyfikatów Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Do wyróżnionych osób należą między innymi:

  • Bożena Ronowicz – kandydatka na radną Zielonej Góry (PiS),
  • Janusz Stefan Baran – kandydat na radnego sejmiku wojewódzkiego (Lepsze Lubuskie-Bezpartyjny Samorząd),
  • Eleonora Szymkowiak – kandydatka na radną sejmiku wojewódzkiego (PiS),
  • Ryszard Bodziacki – kandydat na burmistrza Słubic (KWW Ryszarda Bodziackiego),
  • Wojciech Perczak – kandydat na radnego sejmiku woj. (PiS).

Podczas spotkania, w imieniu wszystkich certyfikowanych kandydatów, głos zabrał Janusz Baran, który podkreślił, iż ich dotychczasowa prorodzinna aktywność społeczna jest efektem dobrego wychowania w domu rodzinnym – Już dziś otrzymaliśmy jakby mandat zaufania, za naszą dotychczasową działalność, za naszą postawę, a przecież to nie jest nic wielkiego w moim przekonaniu. Taka postawa, jaką reprezentujemy – my, wszyscy kandydaci tu zebrani – wydaje mi się, że jest po prostu postawą dobrego wychowania rodzinnego, właściwych relacji, które były w naszej rodzinie.

Janusz Baran podziękował również w imieniu certyfikowanych kandydatów zebranych na spotkaniu w Zielonej Górze, za przyznane przez Centrum Życia i Rodziny Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie i zadeklarował: - Przyrzekam w imieniu wszystkich kandydatów, że powierzony nam mandat zaufania, będziemy starali się wypełniać w sposób szczególny, dobry, uczciwy i ewangeliczny.

 


powrót do aktualności