Aktualności
Rodzina ma głos!” – prawdziwy początek pracy na rzecz rodziny w samorządzie 04.12.2014

Organizatorom kampanii „Rodzina ma głos!” udało się zaktywizować lokalne środowiska, które wytypowały ponad tysiąc kandydatów przyjaznych rodzinie. Zorganizowano ponad 20 spotkań regionalnych, na których wręczano Certyfikaty Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Świadome głosy wyborców zadecydowały, że 61 miejscowości może poszczycić się certyfikowanym burmistrzem, prezydentem lub wójtem. W sumie do samorządu wybrano 339 certyfikowanych kandydatów.

Kolejni certyfikowani kandydaci z Pomorza 28.11.2014

Przed drugą turą wyborów samorządowych na burmistrzów i wójtów na Pomorzu przedstawiciele organizatorów akcji „Rodzina ma głos!” wręczyli kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Jest to kontynuacja ogólnopolskiej kampanii, zachęcającej do świadomego oddania głosu w tych wyborach.

Warszawa ma kandydata na prezydenta przyjaznego rodzinie 27.11.2014

Przed drugą turą wyborów samorządowych Jacek Sasin otrzymał od przedstawicieli organizatorów akcji „Rodzina ma głos!” Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Przyjmując ten dokument, kandydat na prezydenta Warszawy, zdeklarował się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. 

Nowi certyfikowani kandydaci prorodzinni na Lubelszczyźnie 25.11.2014

Przed drugą turą wyborów samorządowych na burmistrzów i wójtów na Lubelszczyźnie przedstawiciele organizatorów akcji „Rodzina ma głos!” wręczyli kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Jest to kontynuacja ogólnopolskiej kampanii, zachęcającej do świadomego oddania głosu w tych wyborach.

II tura wyborów – druga szansa dla rodziny 21.11.2014

30 listopada odbędzie się druga tura wyborów samorządowych w tych miejscowościach gdzie nie udało się wyłonić przyszłych prezydentów, burmistrzów czy wójtów. Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny nadal zachęca do czynnego udziału w wyborach i oddania głosu na osoby z Certyfikatem Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Organizatorzy kampanii „Rodzina ma głos!” prześlą także do kandydatów pytania o wyznawane przez nich wartości rodzinne.

To jeszcze nie koniec wyborów – sprawdź czy w Twojej miejscowości nie ma drugiej tury – możesz jeszcze raz oddać głos na Kandydata Przyjaznego Rodzinie. 17.11.2014

W niedzielę, 16 listopada, miały miejsce wybory samorządowe. Polacy zdecydowali o tym, kto będzie sprawował władzę w jednostkach samorządu terytorialnego przez najbliższe cztery lata. Według jeszcze nieoficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, głos oddało nieco ponad 47 proc. uprawnionych do głosowania. W wielu miastach i miejscowościach odbędzie się druga tura wyborów o najwyższe urzędy.

„Rodzina ma głos!” w Ostrołęce – kolejni certyfikowani kandydaci do samorządu 14.11.2014

W czwartek - 13 listopada - przedstawiciele kampanii „Rodzina ma głos!” przyjechali do Ostrołęki, aby wręczyć kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. W powiecie ostrołęckim wyróżnienie otrzymało ponad dziesięć osób, startujących w listopadowych wyborach samorządowych, którzy zdeklarowali się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Krawczyk, Lorenc i prof. Żaryn zachęcają do oddania głosu na prorodzinnych kandydatów 13.11.2014

Znani artyści i naukowcy zachęcają do pójścia 16 listopada na wybory samorządowe i oddania świadomego głosu na kandydatów prorodzinnych. Kampanię „Rodzina ma głos!” wsparli między innymi prof. Jan Żaryn, prof. Aleksander Stępkowski, prof. Bogdan Chazan, Michał Lorenc, Jerzy Zelnik, Krzysztof Krawczyk oraz Natalia Niemen.

„Rodzina ma głos!” – prorodzinni działacze społeczni zachęcają do udziału w wyborach samorządowych 13.11.2014

Przedstawiciele różnych zawodów, środowisk lokalnych i działacze społeczni wspierają kampanię „Rodzina ma głos!”. Łączy ich troska o dobro wspólne, jakim jest rodzina. Podkreślają wagę oddania świadomego głosu na kandydatów prorodzinnych, zwracając uwagę, że dzięki temu wszyscy mamy wpływ na przyszłość naszych lokalnych społeczności.

„Rodzina ma głos!” na Pomorzu 07.11.2014

W Gdyni odbyło się ostatnia gala regionalna kampanii „Rodzina ma głos!”, podczas której wręczono Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Wyróżnienie otrzymało blisko 40 osób startujących na Pomorzu w listopadowych wyborach samorządowych. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

„Rodzina ma głos!” w Rzeszowie – certyfikowani podkarpaccy kandydaci do samorządu 04.11.2014

4 listopada przedstawiciele kampanii „Rodzina ma głos!” przyjechali do Rzeszowa, by podczas regionalnej odsłony akcji, wręczyć kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Na Podkarpaciu wyróżnienie otrzymało blisko 30 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych, którzy zdeklarowali się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Śląskie oblicze kampanii „Rodzina ma głos!” – 50 prorodzinnych kandydatów 03.11.2014

W Katowicach odbyło się piętnaste regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”. Podczas uroczystej gali wręczono kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Tym razem wyróżnienie otrzymało ponad 50 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych, którzy zdeklarowali się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Drugie spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!” na Ziemi Lubuskiej 30.10.2014

W Gorzowie Wielkopolskim odbyło się już drugie w województwie lubuskim, regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”. Podczas uroczystej gali wręczono kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Tym razem wyróżnienie otrzymało 25 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych.

„Rodzina ma głos!” przywitała do województwa podlaskiego 29.10.2014

29 października br. przedstawiciele Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny odwiedzili Białystok i Suwałki, gdzie wręczyli kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie.

Kandydaci Przyjaźni Rodzinie z Sandomierza i okolic 29.10.2014

29 października br. w Sandomierzu odbyło się dwunaste spotkanie regionalne kampanii „Rodzina ma głos!”. W czasie uroczystości wyróżnieni kandydaci do samorządu z Sandomierza i pobliskich powiatów odebrali Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Wartości rodzinne łączą kandydatów z różnych komitetów wyborczych. Mają być „zimni albo gorący” 28.10.2014

W stolicy odbyła się już jedenasta gala regionalna kampanii „Rodzina ma głos!”. Podczas uroczystości wręczono Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie osobom startującym w listopadowych wyborach samorządowych. Na terenie województwa mazowieckiego wyróżnienie otrzymało ponad 140 kandydatów. Przed spotkaniem miał miejsce happening na tzw. „Patelni” przed metrem Centrum. Kandydaci z różnych komitetów wyborczych rozdawali ulotki akcji, zachęcające do udziału w  wyborach i oddania świadomego głosu na kandydatów prorodzinnych. 

Koszalin był dziesiątym miastem na mapie kampanii „Rodzina ma głos!” 27.10.2014

W Koszalinie 27 października odbyło się dziesiąte spotkanie, na którym wręczono Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Wyróżnienie odebrało ponad 30 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

W Gnieźnie ogłoszono kolejnych prorodzinnych kandydatów w ramach kampanii „Rodzina ma głos!” 25.10.2014

Na zakończenie XX Gnieźnieńskich Dni Rodziny Miasta i Powiatu wręczono lokalnym kandydatom Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Otrzymały je osoby z różnych komitetów wyborczych, które zobowiązały się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Aktualizowana na bieżąco lista kandydatów prorodzinnych jest dostępna na stronie kampanii www.rodzinamaglos.pl. 

Poznaliśmy pierwszych prorodzinnych kandydatów z Wielkopolski 24.10.2014

W Poznaniu odbyło się już siódme regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”, podczas którego miało miejsce uroczyste wręczenie Certyfikatów Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Wyróżnienie otrzymało 20 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych.

Kampania „Rodzina ma głos!” zawitała do południowej części Ziemi Lubuskiej 24.10.2014

W Zielonej Górze odbyło się już ósme regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”, podczas którego miało miejsce uroczyste wręczenie Certyfikatów Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Wyróżnienie otrzymało blisko 20 osób startujących w listopadowych wyborach samorządowych. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Lista kandydatów prorodzinnych jest dostępna na stronie kampanii www.rodzinamaglos.pl i na bieżąco aktualizowana.

„Rodzina ma głos!” – znamy kolejnych prorodzinnych kandydatów z północno-wschodniej Polski 23.10.2014

W Ełku odbyło się kolejne regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”. Wydarzenie to było okazją do wręczenia Certyfikatów Kandydatom Przyjaznym Rodzinie. Otrzymało je blisko 40 osób. Każdy certyfikowany zobowiązał się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Toruńscy kandydaci przyjaźni rodzinie 20.10.2014

W poniedziałek 20 października 2014 r. w Toruniu przyznano Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Otrzymało je ponad 50 kandydatów na samorządowców z województwa kujawsko-pomorskiego. 

„Rodzina ma głos!” w Olsztynie 17.10.2014

W poniedziałek, 13 października,  Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny gościło w Olsztynie. Podczas regionalnego spotkania poświęconego kampanii „Rodzina ma głos!” zostały wręczone Certyfikaty Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Otrzymało je blisko 40 osób.

W Łodzi miało miejsce już trzecie spotkanie regionalne kampanii „Rodzina ma głos!” 10.10.2014

W Łodzi - 9 października 2014 r. - odbyło się trzecie regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”, na którym wręczono kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Przyznano je blisko 40 osobom.

We Wrocławiu i Opolu poznano pierwszych certyfikowanych kandydatów 08.10.2014

8 październiku 2014 r. odbyły się w Opolu i Wrocławiu pierwsze spotkania regionalne kampanii „Rodzina ma głos!”, na których wręczono pierwsze Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Zaprezentowano na nich ideę kampanii, którą jest zachęcenie Polaków do pójścia na wybory i oddanie świadomego głosu na kandydatów przyjaznych rodzinie oraz promocję działań samorządu sprzyjających jej dobru. Ponadto pierwsi kandydaci podpisali deklarację realizacji założeń Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Start akcji 29.09 – konferencja prasowa 29.09.2014

„Rodzina ma głos!” to ogólnopolska akcja społeczna. Inicjatorem akcji jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, w program zaangażowanych jest kilkudziesięciu pełnomocników regionalnych oraz środowiska z ponad 120 miast Polski. Akcja ma zachęcić do pójścia na wybory samorządowe w listopadzie 2014 roku, oraz do świadomego wyboru kandydatów, którzy są przyjaźni rodzinie.

Każdy może wesprzeć kampanię „Rodzina ma głos!” 28.09.2014

Musimy zmobilizować wiele osób. Dlatego ważne jest, aby poinformować o tej kampanii jak najwięcej znajomych. 16 listopada wybierzemy ludzi, którzy będą zarządzali naszymi miejscowościami. O czym przesądzi dokonany przez nas wybór? Jeżeli chcemy żeby samorząd opierał się na wartościach, którymi kierujemy się w naszych rodzinach – gospodarności, odpowiedzialności, zaufaniu – trzeba wesprzeć Kandydatów Przyjaznych Rodzinie.

Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie – zasady, wskazówka, wytyczne. 28.09.2014

Pierwszy zapis Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie powstał 17 maja 2014 r. na II Kongresie Polskiej Rodziny. Spisano wtedy 10 zasad działań, gwarantujących prawidłową pracę samorządowca na rzecz rodziny. Dekalog pełni wiele funkcji w kampanii „Rodzina ma głos!”.